Regały wspornikowe znajdują zastosowanie głównie w magazynach i halach. Ich układ umożliwia zagospodarowanie dużej ilości towarów, co przyczynia się do optymalnego wykorzystania powierzchni, na której się znajdują. Ich prosta powierzchnia zapewnia efektywną pracę.
Wytrzymała konstrukcja
Wszystkie elementy montażu regału wspornikowego dobierane są indywidualnie, dzięki czemu spełnia on wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Jego skręcana konstrukcja ze spawanych elementów jest bardzo trwała. Słupy wykonane są z dwuteowników – ich kształt przypomina dwie zetknięte pionowymi kreskami litery T. Przykręcane są do nich wsporniki. Regały te mają bardzo wytrzymałą konstrukcję, a to dzięki równomiernemu rozłożeniu obciążenia. Polega to na tym, że regał nie jest nadmiernie przewymiarowany, a osiągnąć może maksymalne obciążenie. Regały wspornikowe projektowane są w sposób, który zakłada, że każdy zamontowany wspornik przyjmuje zakładane obciążenie. W ten sposób suma obciążeń, która przypada na pojedynczy wspornik, nie przekracza wartości maksymalnej.
Niezawodne do hal i magazynów
Idealnie sprawdzają się w przypadku magazynowania dłużnic, takich jak rury, pręty, bele czy blachy. Mogą być obsługiwane ręcznie lub za pomocą wózka widłowego. Występują w wersji jednostronnej lub dwustronnej i powinny być dobrane do wielkości powierzchni, jaka występuje w danej hali czy magazynie. Ze względu na składowany towar dobrać można regały stacjonarne lub jezdne. Stacjonarne regały sprawdzają się szczególnie w przypadku dłużnic, jezdne bardziej w przypadku mniejszych towarów. Niezbędny jest ich fachowy montaż tak, aby zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa.