Właściciele powierzchni magazynowy dążą do maksymalnego wykorzystania powierzchni swoich obiektów. Korzystają przy tym z wielu rodzajów regałów, na których składowane są materiały i przedmioty o różnych gabarytach. Jednym z przykładów takich regałów są regały wspornikowe. Dowiedz się, jak powinien wyglądać montaż takich regałów, by spełniły one swoje zadanie, a przy tym były bezpieczne dla użytkowników magazynu.
Regały wspornikowe – zastosowanie
Regały wspornikowe to jeden ze sprawdzonych sposobów na maksymalne wykorzystanie kubatury i powierzchni magazynu. Prosta konstrukcja regału zapewnia efektywność pracy, a przede wszystkim łatwość w umieszczaniu i zdejmowaniu towarów znajdujących się na półkach. Ten rodzaj regałów może być z powodzeniem wykorzystywany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jest to również rozwiązanie bardzo praktyczne, ponieważ spełnia się w przypadku wielu przechowywanych towarów.
Montaż regałów wspornikowych
Zanim zaczniemy go użytkować, musimy nastąpić montaż regału wspornikowego. Zajmują się tym wyspecjalizowane podmioty, które posiadają odpowiednią wiedzę, doświadczenie, a przede wszystkim profesjonalny sprzęt do wykonywania tego typu zadań. Każdy z tego rodzaju regałów projektowany jest tak, by równomiernie przenosić obciążenie znajdujące się na nim na wsporniki. Dlatego tak ważne, jest prawidłowe wykonanie projektu, w którym uwzględniony zostanie szacowany ciężar towaru. Sam montaż polega na przytwierdzeniu belek przy pomocy specjalnych kotw, a następnie montowanie kolejnych regałów, aż do określonej w projekcie wysokości – ta może osiągać nawet kilkanaście metrów.