Coraz częściej buduje się nowoczesne hale magazynowe, których wysokość sięga kilkunastu lub nawet czasami kilkudziesięciu metrów. Taka inwestycja wymaga odpowiedniego wykonawcy, który zagwarantuje szybki montaż regałów oraz bezpieczeństwo podczas składowania towarów. Każdemu zależy na czasie, dlatego dobra firma powinna wywiązać się z zadania w możliwie jak najkrótszym terminie. Samo zlecenie nie jest takie skomplikowane, a doświadczony wykonawca powinien sobie poradzić ze zleceniem bardzo szybko.
Charakterystyka regałów wysokiego składowania
Aby skutecznie zwiększyć powierzchnię magazynową, często właściciele magazynów decydują się na montaż regałów wysokiego składowania do przechowywania towarów. Półki w zależności od potrzeb, mogą być wykonane z płyty wiórowej lub z metalu. Wybór materiału jest zależny od maksymalnej wagi towaru, jaki będzie na niej składowany.
Szkielet konstrukcji to stalowe słupy, które gwarantują stabilność regału nawet przy nieregularnym rozmieszczeniu składowanych towarów. Ważne jest też to, że są odporne na uszkodzenia i wstrząsy. Regały przeznaczone do wysokiego składowania pozwalają diametralnie zwiększyć powierzchnię magazynową, co pozwoli na zagospodarowanie zaoszczędzonej przestrzeni.
Jak montuje się regały magazynowe
Bezpieczeństwo na hali magazynowej jest najważniejsze, dlatego właściciel nie może pozwolić na to, aby jakiś regał się przewrócił lub towar spadł z wysokości. Stabilność i wytrzymałość konstrukcji powinna być na najwyższym poziomie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa, konstrukcje stalowe montuje się bezpośrednio do posadzki. Wszystkie półki powinny być wypoziomowane, aby towar nie przechylał się w żadnym kierunku, a śruby łączące słupy stalowe, nie mogą być luźno przykręcone.